Slovākija uzvar Kanādu un iekļūst pusfinālā

KRUSTTEVS.COM · 17.05.2012. 17:14

Pasaules čempionātā hokejā pusfinālā iekļuvusi Slovākijas izlase, kas trillera cienīgā mačā ar 4:3 pārspēja Kanādas valstsvienību.

Abas komandas ar savstarpējo maču uzsāka čempionātu, kurā 3:2 uzvaru svinēja Kanādas izlase.

Ceturtdaļfināla mačā sestajā minūtē rezultātu atklāja Tomašs Kopeckis, izvirzot slovākus vadībā 1:0.

Pārsvaru trīs minūtes vēlāk dubultoja Miroslavs Šatans, kurš ar teicamu plaukstas metienu panāca 2:0.

Pirmā perioda beigu daļā Evanders Keins guva pirmos vārtus kanādiešiem. Lielā burzmā ripa atrada ceļu uz vārtiem – 1:2.

Otrajā periodā Kanādas izlase uzņēma pavisam citus apgriezienus. Kanādiešu aktivitāte noveda pie slovāku noraidījumiem. Skaitliskajā vairākumā Džordans Eberle izgāja viens pret vārtsargu Janu Laco. Eberle meta garām, taču izcīnīja ripu aiz vārtiem, sekoja piespēle vārtu priekšā un 2:2 panāca Džefs Skiners.

Turpinājumā slovāki izturēja lielo skaitlisko vairākumu, pēc kura hokejisti nedaudz atguvās un tika ari pie savām iespējām iemest vārtus.

Tikmēr kanādieši savas iespējas garām nelaida. Pēc lieliskas cīņas par atlēkušo ripu, vārtu priekšā atkal saimniekoja kanādieši un Aleksandrs Barouss panāca 3:2.

Trešā perioda pirmo pusi kanādieši vairāk kontrolēja ripu un neļāva slovākiem izvērsties. Tomēr kanādieši kļūdījās uzbrukumā, slovāki uztvēra ripu un izveidoja pretuzbrukumu. Tomašs Tatars atstāja ripu Milanam Bartovičam, kurš ar atkārtotu metienu pārspēja Kemu Vordu un panāca 3:3.

Jau brīdi vēlāk veiksme bija kanādiešu pusē, jo Miroslavs Šatans trāpīja pa vārtu pārliktni.

Iniciatīva pilnībā pārgāja slovāku pusē. Slovākijas izlase ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, Raiens Geclafs saņēma 5+20 noraidījumu. Uzreiz pēc iemetiena Mihals Handzušs guva vārtus un panāca 4:3.

Kanādieši nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, taču cerības izraut neizšķirtu pamatlaikā neizdevās.

Kanādieši slovākus pasaules čempionātos bija uzvarējuši pēdējos astoņos mačos. Slovākijai pēdējā uzvara pret Kanādu bijusi tikai 2002. gadā, kad izdevās gūt panākumu ar 3:2.

Pasaules čempionātā Kanāda nav pārvarējusi ceturtdaļfinālu jau trešo gadu pēc kārtas, divas reizes piekāpjoties Krievijas valstsvienībai un tagad arī Slovākijai. Savukārt Slovākija pēdējos četros čempionātos nebija iekļuvusi pat ceturtdaļfinālā un pirmo reizi kopš 2004.gada spēlēs pasaules čempionāta pusfinālā.