Čehija uzvar Somiju uz iegūst bronzas medaļas

KRUSTTEVS.COM · 20.05.2012. 18:37

Pasaules čempionātā hokejā Helsinkos mačā par bronzas medaļām Čehijas izlase ar 3:2 pārspēja pagājušā gada čempioni Somiju.

Sestdien pusfinālā Somija ar 2:6 atzina Krievijas pārākumu, savukārt Čehija ar 1:3 piekāpās Slovākijai.

Svētdien bronzas mačā pirmā perioda sākumā čehiem izdevību gūt vārtus bija nedaudz vairāk nekā sāncenšiem. Trešdaļas vidū Tomašs Plekaņecs nopelnīja čehiem skaitlisko vairākumu. Čehijas izlasei vajadzēja 22 sekundes, lai atklātu rezultātu. Skaitliskajā vairākumā Lukašs Krajičeks izdarīja spēcīgu metienu, pēc kura ripa rikošetā no Petra Pruhas slidas atrada ceļu uz vārtiem – 1:0. Pruham tie bija pirmie vārti čempionātā.

Mājinieki aktivizējās un drīz vien izlīdzināja rezultātu. Mika Piorola meistarīgi apspēlēja Krajičeku un raidīja ripu vārtos starp čehu vārtsarga Jakuba Štepaneka kājām.

Nepilnu minūti pēc rezultāta līdzsvarošanas čehi atguva vadību. Jiri Novotnijs aizturētā soda laikā apslidoja vārtus un pamanījās pārspēt somu vārtsargu Petri Vehanenu. Ripa no vārtsarga pleca ielidoja vārtos – 2:1.

Somiem bija izdevības izlīdzināt rezultātu, taču lielisks pretuzbrukums čehu otrās maiņas izpildījumā pirmā perioda pēdējā minūtē pirms pārtraukuma deva 3:1. Čehijai vārtus guva Davids Krejči.

Otrajā periodā abas komandas nesaudzēja ne sevi, ne pretinieku, tomēr rezultāts palika nemainīgs – 3:1 Čehijas labā.

Trešās trešdaļas ievadā somi neizmantoja skaitliskā vairākuma priekšrocības, taču perioda vidū mājinieki atguva zaudēto. Skaitliskajā vairākumā Jussi Jokinens tika izvirzīts uzbrukuma smailē un izgājienā viens pret Štepaneku raidīja ripu pāri pa vārtsarga plecu tieši zem vārtu pārliktņa.

Jau minūti pēc vārtu guvuma somi atkal nonāca skaitliskajā vairākumā. Šoreiz mājiniekiem gūt vārtus neizdevās, taču tika iegūta iniciatīva. Somi daudz uzbruka un čehiem nācās pilnībā spēlēt no aizsardzības.

Somija atkal nopelnīja skaitlisko vairākumu. Somi daudz kontrolēja ripu, taču centieni uzlauzt čehu aizsardzību nesekmējās. Laika kļuva arvien mazāk, somi pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un Vehanens tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču mačs noslēdzās 3:2 čehu labā.

Čehija otro gadu pēc kārtas izcīnījusi bronzas medaļu, savukārt mājiniece Somija, pēc pērn izcīnītās zelta godalgas, šoreiz palikusi bez medaļām savu skatītāju priekšā.