Krievija izcīna pasaules čempiona titulu

KRUSTTEVS.COM · 20.05.2012. 23:17

Pasaules čempionātā hokejā zelta medaļas izcīnījusi Krievijas izlase, kas finālā ar 6:2 uzveica Slovākijas valstsvienību. Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzīts turnīra rezultatīvākais hokejists – Jevgēņijs Malkins.

Pērn Krievija pusfinālā ar 0:3 piekāpās Somijai, bet mačā par trešo vietu ar 4:7 atzina Čehijas pārākumu. Šogad Krievijai izdevās somiem revanšēties ar uzviju, uzvarot viņu rīkotajā čempionātā.

Savukārt Slovākija pērn izcīnīja vien 10.vietu. Finālā izdevies iekļūt pēc 10 gadu pārtraukuma. Zīmīgi, ka toreiz 2002.g. finālā izdevās pārspēt Krieviju ar 4:3. Šogad ceturtdaļfinālā pārsteidzoši izdevās uzveikt Kanādu, bet pusfinālā Čehiju.

Jau mača otrajā minūtē Slovākijas izlases kapteinis Zdeno Hara ar precīzu šāvienu no zilās līnijas atklāja rezultātu, izvirzot savu komandu 1:0 vadībā. Augumā raženajam aizsargam tie bija pirmie vārti čempionātā.

Turpinājumā Krievijas izlase steidzās izlīdzināt rezultātu. Lieliska izdevība bija Jevgēņijam Malkinam, kura metienu gluži tukšos vārtos nobloķēja Ivans Baranka.

Mirkli vēlāk, perioda vidū tika panākts izlīdzinājums. Pretuzbrukumā teicami saspēlējās vārda brāļi un Vašingtonas „Capitals” kluba biedri – Ovečkins piespēlēja Sjominam, kurš guva savus pirmos vārtus čempionātā un panāca mačā neizšķirtu 1:1.

Slovāki dzelžaini turējās aizsardzībā un neļāva krieviem panākt vadību pirmajā periodā – 1:1 pēc pirmajām divdesmit minūtēm.

Krievi otrā perioda ievadā spēlēja piesardzīgi, rūpīgi uzraugot Semjona Varlamova sargātos vārtus.

Saspringumu drīz atslābināja gūtie vārti. Aleksandrs Popovs izslidoja no aizvārtes un izdarīja metienu, Jans Laco kritienā ripu atvairīja, taču Aleksandrs Perežogins bija pirmais pie tās, raidot to pustukšajos vārtos starp aizsargiem.

Maisam gals bija vaļā. Perioda vidū krievi dubultoja pārsvaru. Sergejs Širokovs ar Alekseju Terešenko devās izgājienā pret vienu aizsargu. Terešenko panāca 3:1 krievu labā.

Jau mirkli vēlāk Pāvels Dacjuks ar izcilu piespēli atrada vārtu priekšā brīvo Sjominu, kurš apspēlēja Laco un raidīja ripu tīklā tieši zem pārliktņa – 4:1.

Trešais periods iesākās mierīgākā gultnē, zemapziņā čempions jau bija skaidrs, slovāki paši sev vairs neticēja, izdarīja metienus praktiski tikai no viduszonas. Ceturtajā minūtē Ovečkins piespēlēja aiz vārtiem savam partnerim Sjominam, kurš tālāk atdeva Dacjukam - 5:1.

Slovākiem Laco vietā vārtos stājās Peters Hamerliks, kas bija viņa otrais iznāciens čempionātā.

Ovečkins devās uz noraidīto soliņu un slovāki izmantoja skaitlisko vairākumu. Tomašs Surovijs no aizvārtes piespēlēja Haram, kurš pārvietojās no zilās līnijas uz vārtu priekšu un panāca 2:5.

Visa mača garumā pie punktiem neizdevās tikt Malkinam, kurš uzbruka daudz, trāpīja pa vārtu stabu, taču izskaņā čempionāta rezultatīvākais hokejists panāca 6:2. Krievu uzbrucējs tika atzīts par čempionāta MVP, viņam turnīrā 19 punkti (11 vārti un 8 rezultatīvas piespēles).

Krievija izcīnījusi trešo zelta medaļu pēdējo piecu gadu laikā. Sudrabs šogad Slovākijai, bet bronza Čehijai.