RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

O.Sorokins par Latvijas hokejistu izredzēm nākamgad

O.Sorokins par Latvijas hokejistu izredzēm nākamgad
Foto: Kaspars Ūdris.
KRUSTTEVS.COM · 22.05.2012. 00:17

Olimpiskās kvalifikācijas turnīrs hokejā notiks nākamā gada februārī, un šis laiks uzskatāms par sezonas pilnbriedu, jautājums tikai – kādā formā būs spēlētāji, par gaidāmo turnīru KRUSTTEVS.COM veidotajā „Optibet” hokeja apskatā teic hokeja eksperts Oļegs Sorokins.

 

„Es tiešām domāju, ka [spēlētājiem] vajadzētu būt optimālā formā, tas pats attiecas uz pagājušo kvalifikācijas turnīru, kad Rīgā bijām pārliecinoši, bija viena grūta spēle pret Ukrainu,” spriež sportists.

 

„Viegli nebūs, ir jākoncentrējas katrai spēlei, katram momentam, Francija nav nekāda dāvana, Kazahstāna atbrauks droši vien ar lielu vēlmi tikt uz šīm olimpiskajām spēlēm un lielām prēmijām, kaut kur sasolītām. Visas komandas māk spēlēt hokeju, un galvenais būs koncentrēšanās šim turnīram,” uzsver pieredzējušais hokejists.

 

Tāpat O.Sorokins pauž cerību, ka, lai arī NHL spēlētāju pretinieku sastāvos nebūs, toties būs Eiropā labākie hokejisti, un atliek cerēt, ka mūsējiem būs labs gads, nebūs traumu un vismaz tajā laikā visi būs kaujas gatavībā.

 

Sportists piekrīt tēzei, ka motivācija spēlēt olimpiskajā turnīrā var būt lielāka nekā spēlēt pasaules čempionātā – šad un tad ir tā, ka pēc grūtas sezonas pasaules čempionāts aiziet otrajā plānā. Bet olimpiskās spēles ir pilnīgi cita veida notikums, un, cerams, puiši šim turnīram koncentrēsies par 100 procentiem un parādīs, ka ir Latvija ir cienīga spēlēt šajās olimpiskajās spēlēs, piebilst O.Sorokins.

 

Runājot par potenciālajiem pretiniekiem nākamajā pasaules hokeja čempionātā – Somija, Čehija, Slovākija, Austrija, Vācija, Francija, ASV – hokeja speciālists spriež, ka Latvijai ir kārtējā iespēja tikt astotniekā.

 

„Vāciju šogad uzvarējām, par Franciju, Austriju redzēsim, arī tur visi māk spēlēt hokeju. Ir vairāk jākoncentrējas spēlei, arī pārējās komandas ir daļēji uzveicamas, ja vien viss sastājas pareizi. Gadu gaitā pasaules čempionātā punktus esam atņēmuši visām šīm komandām,” akcentē hokejists.