„Devils” uzvar „Rangers” un panāk sērijā 3-2

KRUSTTEVS.COM · 24.05.2012. 10:50

Nacionālās Hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences fināla piektajā spēlē Ņūdžersijas „Devils” ar rezultātu 5:3 izbraukumā uzveica Ņujorkas „Rangers”, sērijā panākot vadību 3-2.

„Rangers” kopumā mačā izdarīja vairāk metienu, nekā „Devils” – (28:17), taču viesi veiksmīgāk realizēja savas iespējas. Stīvens Džionta un Patriks Eliass veiksmīgi spēlēja vārtu priekšā, panākot 2:0, bet Treviss Zeidžeks ar precīzu plaukstas metienu no distances panāca 3:0.

Pirmajā periodā „Rangers” vienu vārtus atguva. „Devils” kļūdījās maiņas brīdī un Brendons Prasts izslidoja viens gandrīz vienatnē pret Martinu Brodēru – 1:3.

32 sekundes pēc otrā perioda sākuma abas komandas šķīra vairs vienu vārtu starpība. Raijans Kalahans pēc Artjoma Aņisimova piespēles vārtu priekšā pielika nūju un panāca 2:3.

Otrajā periodā vārtus komandām vairāk gūt neizdevās, taču pēc pārtraukuma veiksmīgāk atkal iesāka „Rangers”. 17.sekundē „Rangers” panāca izlīdzinājumu 3:3, kad pretinieku vārtsargs kļūdījās izgājienā no vārtiem, pie ripas pirmais bija Marians Gaboriks, kurš panāca neizšķirtu.

Trešdaļas otrajā pusē vadību „Devils” vienībai atguva Raiens Kārters, kurš no laukuma stūra saņēma teicamu piespēli vārtu priekšā. Piespēlēja Džionta, bet brīdi pirms tam Iļja Kovaļčuks izdarīja spēka paņēmienu, kas sekmēja nākamās darbības.

„Rangers” piederēja pārsvars, taču vairāk Brodēru pārspēt šajā mačā neizdevās. „Rangers” nomainīja Henriku Lundkivstu pret sesto laukuma spēlētāju, kas arī nelīdzēja.

„Devils” pēdējā trešdaļā izdarīja tikai sešus metienus, taču divi no tiem bija precīzi, gala rezultātu – 5:3, pusminūti pirms beigām panāca Zeks Parizē.

Sērijā līdz četrām uzvarām „Devils” ir vadībā ar 3:2, naktī uz sestdienu sestā spēle notiks Ņūdžersijā.

„Devils” finālā pēdējo reizi spēlēja 2003.gadā, kad trešo reizi vēsturē izcīnīja kausu. Savukārt „Rangers” šogad izslēgšanas spēlēs pirmās divas kārtas pārvarēja septītajā spēlē, komanda aizvadījusi jau 19 mačus.

Jau ziņots, ka otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē Losandželosas „Kings” vakar iekļuva Stenlija kausa finālā. Iepriekš izdevās iekļūt 1993.g., kad komandā spēlēja leģendārais Veins Greckis.