RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

„Pašmāju” spēlētāju nopelni NHL komandu progresā

„Pašmāju” spēlētāju nopelni NHL komandu progresā
Foto: GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Scanpix. Losandželosas „Kings” ģenerālmenedžeris Dīns Lombardi.
Renārs Grāvītis · 31.05.2012. 12:30

Čikāgas „Blackhawks” 2010.gadā uzvarēja Stenlija kausa izcīņā, komandā esot desmit „pašmāju” spēlētājiem, bet pagājušajā gada prestižās trofejas ieguvēju Bostonas „Bruins” sastāvā bija pieci vietējie spēlētāji. Toties šī gada Losandželosas „Kings”, kas ir ceļā uz Stenlija kausu, modelī ir 13 pašmāju spēlētāji.

 

Savējie un par lielu naudu pirktie

 

Ar vārdu salikumu „pašmāju” spēlētāji jāsaprot tie sportisti, kurus agrā jaunībā „draftē” attiecīgā komanda. Kalifornijas komanda 2007., 2008. un 2009.gadā izvēlējās spēlētājus, kuri pirms nokļūšanas NHL līdzšinējās līgās kotējušies ne zemāk kā ar piekto numuru, taču no šiem spēlētājiem tagad „Kings” sastāvā spēlē tikai 2008.gada „otrais” numurs - Drū Dautijs. Tomass Hikijs komandā nespēlē neapmierinoša snieguma dēļ, bet Breidons Šens tika aizmainīts uz Filadelfijas „Flyers”.

 

Daudzas komandas labus spēlētājus iegūst, izmantojot „free agency” vai maiņas darījumus, bet Losandželosa komandas „vilcējus” ieguva tieši „draftā”. Tas ir daudz izdevīgāk, taču laikietilpīgāk, turklāt nav 100% garantija, ka spēlētāji ar astoņu miljonu vērtiem līgumiem pacels komandu jaunā līmenī.

 

Ņūdžersijas „Devils” aizpagājušogad noslēdza ilgtermiņa līgumu ar Iļju Kovaļčuku, ap kuru pirms tam tika „būvēta” bijusī Atlantas „Trashers” komanda, kas galu galā beidza pastāvēšanu. Taču „velniem” ir paveicies, jo Iļjas piesaistīšana komandai ir devusi zaļo gaismu – „Devils” šogad spēlē Stenlija kausa finālā.

 

Turpretī „Rangers” bosiem var pajautāt, cik izmaksāja uzbrucējs Breds Ričardss? Ņujorka ar jaunieguvumu sezonu iesāka teicami, taču tās noslēgumā cieta zaudējumu konferences finālā. Komanda spēlēja labi, bet, lai varētu cīnīties par trofeju, kaut kā pietrūka – iespējams, pārāk daudz spēka paņēma septiņu spēļu garās sērijas, kas tika aizvadītas pirmajās divās Stenlija kausa kārtās, bet varbūt arī pietrūka spēlētāju individuālās meistarības.

 

Jaunie, talantīgie un ne tik talantīgie NHL spīdekļi

 

Losandželosai ir tāda zvaigzne, kā Drū Dautijs. Jauns aizsargs, kurš jau 20 gadu vecumā Kanādas izlases sastāvā spēlēja Vankūveras Olimpiskajās spēlēs. Tas bija interesants Kanādas treneru lēmums, jo tieši 2010.gadā savu labāko karjeru aizvadīja Maiks Grīns, kurš, līdzīgi kā Dautijs, ir uzbrūkošā tipa aizsargs.

 

Lai nu kā, treneru lēmums attaisnojās – Kanāda izcīnīja Olimpisko zeltu. Arī slovēnis Anže Kopitars, kurš ir Mārtiņa Karsuma vienaudzis, apveltīts ar labu tehniku un teicamiem auguma parametriem, kas ļauj viņam būt pārākam par citiem. Arī Džonatans Kviks un Dastins Brauns ir Losandželosas izvēlētie spēlētāji, kas komandu pacēluši jaunā līmenī un pilda līderu lomu.

 

Šī gada „Kings” komandā maiņas darījumā pret Veinu Simondsu un Lūku Šenu nonāca bijušais „Flyers” komandas līderis Maiks Ričardss. Šīs ir kaliforniešu zvaigznes, kas komandai ir palīdzējušas nonākt jaunā līmenī, bet komandā ir arī citi vadošo lomu spēlētāji, kuri gan nav tik talantīgi, taču ar savu darbu spēj panākt vēlamo rezultātu.

 

Losandželosas „Kings” tādu ir trīs: Trevors Luiss, Dvaits Kings un Skots Pārss. Kalifornieši ir veiksmīgi veikuši pārbūves procesu, pēc kura „pašmāju” spēlētāju īpatsvars ir ļoti liels, un arī rezultāti ir atzīstami, par ko lielu paldies var teikt „Kings” ģenerālmenedžerim Dīnam Lombardi.

 

Avots: espn.com