RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Gaidot NHL „draftu”: numurs pret meistarību

Gaidot NHL „draftu”: numurs pret meistarību
Foto: AFP/Scanpix. Pāvels Dacjuks.
Renārs Grāvītis · 04.06.2012. 00:15

Ir patīkami dzirdēt, ka šī gada Nacionālās Hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles ceremonija latviešiem būs īpaša, jo par vismaz 99,9% jau šobrīd varam apgalvot, ka ar augstu numuru tiks izvēlēts arī kāds spēlētājs no Latvijas.

 

Nav šaubu, ka latviešiem ir „iekšā” nokļūt līdz NHL „draftam”. Lielākoties mūsējie tur ir nonākuši pateicoties tam, ka pusaudžu gados nolēmuši savu karjeru turpināt nevis Latvijas hokeja apritē, bet gan Ziemeļamerikas vai Krievijas hokeja vidē. Iziešana cauri šīm hokeja skolām, vienlaikus paaugstinot savu meistarības līmeni, ļauj latviešiem nonākt lielo NHL bosu redzeslokā, kas var ietekmēt turpmāko hokejista karjeru.

 

Kāpēc šis gads ir īpašs tieši latviešiem? Iespējams, šogad NHL „draftēto” latviešu vidū tiks uzstādīts jauns rekords - Zemgum Girgensonam tiek prognozēta pirmā izvēles kārta, kas liecina par augstu spēlētāja meistarības līmeni. Līdz šim ar visaugstāko numuru izvēlētais spēlētājs no Latvijas ir Sandis Ozoliņš, kuru otrajā kārtā „draftēja” ar 30.numuru.

 

Z.Girgensons tiek raksturots kā īsts darbarūķis, kurš gan nav apveltīts ar augstu tehniku. Viņš varētu būt trešās maiņas spēlētājs, kurš nebaidās cīnīties vārtu priekšā. Vērojot, kā Girgensons spēlē junioru līgā, var droši teikt - šādi spēlējot aizsardzībā, viņš ir soli priekšā saviem vienaudžiem un zina, kā efektīvāk „lauzt” pretinieka uzbrukuma gaitu un pēc iespējas prasmīgāk nospēlēt aizsardzībā.

 

Līdzīga tipa spēlētājs, kurš sevi pierādījis kā īstu cīnītāju, ir Kaspars Daugaviņš. Kaspars potenciāli arī ir trešās maiņas spēlētājs. Toties Zemgum ir lielākas auguma priekšrocības - jau 18 gadu vecumā viņa auguma parametri ir līdzīgi Kasparam, bet Zemgus noteikti vēl pieņemsies svarā, kas NHL ir ļoti svarīgi.

 

Taču ne vienmēr noteicošais faktors ir tieši izvēles numurs, un šeit piemērs nav tālu jāmeklē – Pāvels Dacjuks „draftēts” sestajā kārtā ar 171.numuru. Ja 1998.gadā kāds būtu jautājis, vai krievu hokejists kļūs par NHL superzvaigzni, atbilde viennozīmīgi būtu noraidoša. Taču Detroitas „Red Wings” spēlētājs ir pierādījis, ka izvēles numurs par neko neliecina – Pāvels ir viens no labākajiem centra uzbrucējiem pasaulē, kas savā NHL karjerā guvis vidēji gandrīz vienu punktu spēlē. Dacjuka spēles izpratne un nūjas tehnika ir izcila, ar ko lepoties varētu jebkurš hokejists (video).

 

Jebkurā gadījumā latviešiem ar Girgensonu būtu jālepojas – šādi spēlētāji hokejistu vidū parādās, iespējams, tikai reizi 50 gados. Vēl jo vairāk – viņš ir centra uzbrucējs, kas latviešu hokejistu vidū ir deficīts, tāpēc Zemgus varētu būt labs papildinājums Latvijas izlasei jau vistuvākajā nākotnē, un Latvijai šāda kalibra spēlētājs būs nepieciešams jebkurā gadījumā.

 

Tādēļ jātur īkšķi, ka likumsakarība ar izvēles numuru uz Girgensonu neattieksies.