RezervesDALAS24.lv

Sports / Motoru sports

Latviešu motosportisti gaida skatītāju atbalstu Latvijas GP

Latviešu motosportisti gaida skatītāju atbalstu Latvijas GP
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 14.07.2012. 00:02

Ķegumā šo sestdien un svētdien Pasaules motokrosa čempionāta Latvijas „Grand Prix” izcīņā par uzvarām sacentīsies visi spēcīgākie pasaules motokrosisti. Sacensību dalībnieku vidū uz starta stāsies arī četri Latvijas motosportisti, kuri cer, ka dzimtās āres un Latvijas fanu atbalsts palīdzēs tiem sasniegt šīs sezonas augstākos rezultātus.

 

MX1 klasē uz starta gan neredzēsim Matīsu Karro, kurš Zviedrijas „Grand Prix” piedzīvoja nopietnu kritienu, kas prasīs ilgu atveseļošanos. Taču Matīss, lai arī cik grūti viņam tas būtu, ir apsolījis ierasties mototrasē "Zelta Zirgs", lai tiktos ar Latvijas motokrosa faniem.

 

Tomēr Latvijas līdzjutējiem nav „jānokar deguns”, jo uz starta MX1 klases braucienos redzēsim trīs jaunos Latvijas motokrosistus – Augustu Justu, Tomu Macuku un Dāvi Līvu. Zviedrijas Grand Prix Augusts Justs, kurš startē ar 95. starta numuru, pierādīja, ka ir gatavs cīnīties par čempionāta punktiem. Viņš Zviedrijā divu braucienu summā izcīnīja 15.vietu un var cīnīties arī par augstāku rezultātu. Cerams, ka tieši Latvijā, pateicoties vietējo atbalstītāju dotajam spēkam, Augustam izdosies sasniegt vēl augstākus rezultātus.

 

Toms Macuks pirms Latvijas GP šogad startēja tikai Zviedrijā, kur uzreiz spēja cīnīties par punktiem. Pirmais brauciens viņam bija neveiksmīgs, taču jau otrajā viņš spēja finišēt 18.vietā, kas deva pirmos čempionāta punktus. Arī Tomam, kuru trasē varēs atpazīt pēc 170.starta numura, ir lielas iespējas pierādīt sevi tieši Ķegumā.

 

Trešais no latviešiem MX1 klasē būs Dāvis Līvs ar 313.numuru. Viņš šosezon nav startējis nevienā no Pasaules čempionāta posmiem, taču, ja atceramies 2009. gadu, kad Latvijas GP notika pirmo reizi, tad varam prognozēt, ka Dāvim finišēšana pirmajā divdesmitniekā nav problēma.

 

MX2 klasē uz starta stāsies tikai viens Latvijas sportists – Dāvis Ivanovs, kuram šosezon ir izdevies nopelnīt piecus čempionāta punktus. Pēdējā čempionāta posmā pirms Latvijas „Grand Prix” Dāvis sasniedza savu šīs sezonas labāko rezultātu, ko Latvijā, protams, ir iespējams pārspēt.

 

Biļetes MX1 Latvijas GP apmeklēšanai iepriekš iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv, kā arī pasākuma norises laikā pie ieejas motocentrā „Zelta Zirgs”.