RezervesDALAS24.lv

Sports / Motoru sports

Motofrīstailā notiks izšķirošā cīņa par čempiona titulu

Motofrīstailā notiks izšķirošā cīņa par čempiona titulu
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 18.10.2012. 15:41

Arēnā Rīga 27. oktobrī notiks priekšpēdējais pasaules motofrīstaila čempionāta posms – FMX Latvijas Grand Prix. Ļoti iespējams ka tieši Rīgā, vienu posmu pirms čempionāta noslēguma, noskaidrosies 2012. gada pasaules motofrīstaila čempiona titula liktenis. Šī iemesla dēļ Rīgā ir gaidāma ļoti asa cīņa starp čempionāta līderi, francūzi Remi Bizāru un Latvijas skatītāju iemīļotāko motofrīstaila pilotu, čehu Liboru Podmolu.

 

Pēc aizvadītajiem desmit pasaules motofrīstaila čempionāta posmiem francūzis Remi Bizārs kopvērtējumā čehu Liboru Podmolu apsteidz par divdesmit punktiem, kas ir tieši tik, cik punktus sportisti saņem par uzvaru katrā čempionāta posmā. Tādējādi tīri teorētiski pasaulē atsaucīgāko skatītāju, par kādiem nereti sportisti dēvē Latvijas posma skatītājus, iemīļotākais motofrīstaila pilots Libors Podmols var vēl cīnīties par čempiona titulu – līdz čempionāta noslēgumam ir atlikuši divi posmi, un, ja Podmolam Rīgā izdosies pārspēt Bizāru, tad viņam pēdējā čempionāta posmā Bulgārijā būs iespēja vēl cīnīties par čempiona titulu.

 

Savukārt, ja Rīgā Remi Bizārs izrādīsies pārāks par Liboru Podmolu, tad uz pēdējo čempionāta posmu atliks tikai cīņa par bronzas godalgu. Atgādināsim, ka līdzīga situācija bija 2008. gadā, kad tieši Rīgā izšķīrās čempiona titula liktenis. Arī toreiz par čempiona titulu cīnījās Bizārs un Podmols. Tad divus posmus pirms čempionāta noslēguma par čempiona titulu saņēma Remī Bizārs.

 

Vēl saspringtāka situācija čempionāta kopvērtējumā ir saistīta ar bronzas godalgu – šobrīd francūzis Deivids Rinaldo tikai par vienu punktu apsteidz savu tautieti Braisu Izo. Abi sportisti ir gatavi cīnīties gan Rīgā, gan Sofijā, lai noskaidrotu, kurš no abiem ir cienīgs kāpt uz goda pjedestāla čempionāta noslēgumā.

 

Taču šīs divkaujas nebūs vienīgās FMX Latvijas Grand Prix, jo uzvaru Rīgā kāro izcīnīt visi sportisti. Kā zināms tieši Rīgas posms ir viens no sportistu iemīļotākajiem posmiem, un šogad, vairākus mēnešus pirms tā, bija saņemti vairāk sportistu pieteikumu nekā pieļauj čempionāta nolikums. Ja Rīgā uz sacensībām ieradīsies visi sportisti, kuri ir izteikuši vēlēšanos tajā startēt, tad tiesnešiem jau treniņbraucienos būs jāvērtē katra sportista sniegums un jānosaka kurš no sportistiem cīnīsies par Latvijas Grand Prix un kurš nē.

 

Līdzīgi kā katru gadu arī šoreiz Red Bull visiem FMX Latvijas Grand Prix dalībniekiem un skatītājiem plāno grandiozu ballīti ar sportistu piedalīšanos – šoreiz pēc Latvijā trakākajām sacensībām viena no Rīgas trakākajām ballītēm notiks "Just Bar", 11. novembra krastmalā 17.