RezervesDALAS24.lv

Sports / Motoru sports

OKartes Autosporta Akadēmijai viss goda pjedestāls LRČ kopvērtējumā R2 klasē

OKartes Autosporta Akadēmijai viss goda pjedestāls LRČ kopvērtējumā R2 klasē
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 23.09.2013. 10:37

Ar ralliju “Latvija” noslēgusies Latvijas Rallija un rallijsprinta čemiopnāta sezona. Visvairāk titulus izdevies izcīnīt OKartes Autosporta Akadēmijas komandai. Ekipāža Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs kļuva par divkārtējiem čempioniem Latvijas rallija R2 klasē un rallijsprinta čempioniem 2WD open klasē. R.Sirmacis izcīnīja arī 1. vietu junioru ieskaitē. Jau otro gadu pēc kārtas “OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komanda ir labākā Latvijas Rallija čempionāta komandu ieskaitē.

 

OKartes Autosporta Akadēmijas braucēji aizņem visu Latvijas Rallija čempionāta R2 klases kopvērtējuma goda pjedestālu. Pirmo vietu ieņem Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs, otrā vieta Emīlam Blūmam / Andrim Mālniekam, bet trešajā vietā ir Kristaps Feldmanis / Artis Štrauss.

 

Rallijā “Latvija” savu pirmo uzvaru sezonā izcīnīja OKartes Autosporta Akadēmijas (OKAA) pilots Kristaps Feldmanis, kurš pēc veiksmīgi aizvadītas pirmās sacīkšu dienas, spēja saglabāt pārsvaru pār konkurentiem un finišēt ralliju kā R2 klases līderis, savu tuvāko sekotāju Mārci Ķenavu apsteidzot par 10,62 sek.

 

Pēc veiksmīga finiša Kristaps savu sniegumu komentē šādi: “Ralliju vērtēju pozitīvi, esmu apmierināts! Jāatzīst, ka otrā diena mums neizdevās tik veiksmīga kā pirmā. Bija vairākas kļūdas, bet es spēju tikt tām pāri, un esmu sasniedzis finišu kā līderis. Sajūtas, protams, ir neaprakstāmas! Uzskatu, ka šī man ir bijusi ļoti raiba rallija sezona. Piedzīvotas gan pozitīvas emocijas, gan smagas vilšanās. Bet viss ir labs, kas labi beidzas. Liels paldies OKartes Autosporta Akadēmijai un atbalstītājiem, par iespēju pierādīt sevi rallijā!” Tā aizvadīto sacīksti un čempionātu kopumā komentē Kristaps, kuram šī bija pirmā rallija sezona viņa karjerā.

 

Pēc piedzīvotās neveiksmes pirmajā rallija dienā, savu cīnītāja garu pierādīja OKartes Autosporta Akadēmijas sportists Ralfs Sirmacis, kurš no sestās pozīcijas spēja sasniegt godpilno 3. vietu R2 klasē. R.Sirmacis: “Esmu ļoti apmierināts, jo pierādīju, ka arī pēc avārijas varu saņemties un būt ātrāks par konkurentiem. Otro sacīkšu dienu braucu ātrāk nekā ierastajā tempā, kurā jūtos komfortabli. Bet līdz riska robežai arī neaizgāju. Jūtu, ka varu pielikt, un būt vēl ātrāks, nekā šodien. Kopumā ļoti interesanta sacīkste. Bez piedzīvojumiem jau nevar (smaida)! Ir ļoti patīkami būt divkārtējam R2 klases čempionam.”

 

Ne tik veiksmīgs finišs rallijā “Latvija” bija OKAA braucējam Emīlam Blūmam, kuru sacīkšu noslēdzošajā ātrumposmā pievīla Ford Fiesta R2 pusass. Tomēr ekipāža E. Blūms / A. Mālnieks spēja sasniegt finišu, un ieņēma 6. vietu R2 klasē. E. Blūms: “Otrās dienas sākumā atkal pieļāvu tās pašas braukšanas kļūdas, kuras pirmajā dienā. Tad servisa zonā Artis Štrauss man deva noderīgus padomus, un kļūdu bija mazāk. Noslēdzošajā ātrumposmā mūs pievīla tehnika. Mašīnai nolūza pusass. Ir jāizanalizē onboard ieraksts, lai saprastu, kas īsti notika. Bet neskatoties uz to, esmu finišējis! Lielu paldies vēlos teikt visai OKartes Autosporta Akadēmijai par iespēju startēt rallijā un izjust komandas atmosfēru. Ļoti ceru, ka ar šo sezonu mūsu sadarbība nebeigsies.”

 

Gandarīts par OKAA sportistu sniegumu rallijā ir OKartes Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainārs Dambergs: “Kopumā ar ralliju un puišu sniegumu esmu ļoti apmierināts. Nedaudz nepaveicās, jo E.Blūma / A. Mālnieka ekipāžai tomēr tehnika neizturēja, bet man ir prieks par viņu cīņas gribu un sasniegto finišu. Jūtos tiešām gandarīts par mūsu jaunākā braucēja Kristapa Feldmaņa uzvaru. Domāju, ka viņš šo sacīksti atcerēsies ļoti ilgi! Protams, par viņa straujo progresu ir jāsaka paldies stūrmanim Artim Štrausam, kurš spēja šo sportistu tik īsā laikā izaudzināt par tiešām ātru braucēju. Prieks ir arī par Ralfu Sirmaci, kurš pēc piedzīvotās avārijas spēja pierādīt, ka var saņemties un ar jaunu cīņas sapru iet uz augstu rezultātu.” Komandas vadītājs atzinīgi vērtē arī visu aizvadīto sezonu kopumā un cerīgi raugās nākotnē. “Šī rallija sezona mums nav bijusi viegla. Daudz kas ir piedzīvots, bet kopumā tā ir veiksmīga. Komandas sargeņģelis ir bijis ar mums! Pirmkārt, prieks par to, ka komanda jau priekšlaicīgi spēja izcīnīt čempiona titulu. Otrkārt, pozitīvi ir tas, ka mūsu tehnika tomēr sevi parādīja no labās puses. Ir bijušas dažādas ķibeles, bet kopumā tā ir konkurētspējiga un izturīga. Runājot par nākotnes plāniem - mēs noteikti turpināsim iesākto darbību kā OKartes Autosporta Akadēmija. Ir doma dažas lietas mainīt, bet tas ir atkarīgs no dažādiem apkārtējiem apstākļiem. Par to konkrētāk varēs runāt pēc kāda laika. Bet skaidrs ir viens - iesāktais viennozīmīgi tiks turpināts, un ar Latvijas Čempiona tituliem mēs neapstāsimies!”

 

OKartes Autosporta Akadēmijas galvenais sponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. Labvēļi ir arī Latvijas Automobiļu federācija un Fiesta R2 dīleris Baltic Motorsport Promotion. Sporta riepas piegādā Pirelli. Tehnisko atbalstu nodrošina Rallija Klubs un Chiptuning.lv, informatīvi palīdz Ātruma Cilts un Go4Speed.lv. PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina Baltijas Komunikāciju Centrs.

 

2013.gadā ekipāžu Sirmacis/Kulšs atbalsta arī Pata AB, Pirtel, Motul, Peat Export, Krown, JOSA, caune.lv un Kaļķu Vārti; ekipāžas Blūms/Mālnieks sponsori ir Trigers, Raunas Bruģakmens, Trimen Tractors, Raunas novada dome, Jāņrāmis, būvfirma Renesance un Kaspariņš; ekipāžu Feldmanis/Štrauss atbalsta A.K.7. un Grotes AB.

 

Rallija "Latvija 2013" rezultāti R2 klasē:

1.K. Feldmanis / A. Štrauss (OKAA, Ford Fiesta R2) 1:03:32,86

2.M. Ķenavs / R. Vīksna (Honda Civic Type-R) +10,62

3. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (OKAA, Ford Fiesta R2) +33,74

4.N. Bruņinieks/M. Vitkovskis (Ford Fiesta R2) +1:22,37

5.N. Nieminen / M.Korhonen (Ford Fiesta R2) +2:22,32

6. E. Blūms/A. Mālnieks (OKAA, Ford Fiesta R2) +6:20,71

 

LRČ R2 klases kopvērtējuma neoficiālie rezultāti:

1.R.Sirmacis/M.Kulšs (OKAA, Ford Fiesta R2) 108 punkti

2.E.Blūms/I.Vecgailis/A.Mālnieks (OKAA, Ford Fiesta R2) 75 punkti

3.K.Feldmanis/R.Poišs (OKAA, Ford Fiesta R2) 68 punkti

4.N.Bruņinieks/E.Grīns (ANB Autosport, Ford Fiesta R2) 55 punkti

5.M.Ķenavs/J.Vīksna/R.Vīksna (ASRT, Honda CivicType-R) 51 punkts

6.G.Lielkājis/V.Miķelsons (Senators/Ciedra RT, Ford Fiesta R2) 33 punkti