RezervesDALAS24.lv

Sports / Motoru sports

F-1 Monako GP kvalifikācijā uzvar Šūmahers

F-1 Monako GP kvalifikācijā uzvar Šūmahers
Foto: LaPresse/Scanpix. Mihaēls Šūmahers.
KRUSTTEVS.COM · 26.05.2012. 16:30

Ar „Mercedes” komandas pilota vācieša Mihaela Šūmahera uzvaru kvalifikācijā noslēgusies Monako „Grand Prix” kvalifikācija. Iepriekš piespriestā soda dēļ vairākkārtējais pasaules čempions gan svētdienas sacīksti sāks no sestās pozīcijas.

 

Kā ziņo vietne f1.lv, pirmajā kvalifikācijas kārtā avāriju lidojošajā aplī piedzīvoja Serhio Peress, kurš avarēja arī pērna gada kvalifikācijā un vēlāk izlaida divus posmus. Šoreiz cieta tikai „Sauber” formula, bet Peress palika bez laika kvalifikācijā. Negadījums notika problēmu ar stūres iekārtu dēļ, un tiek pieļauts, ka tās ir sekas sadursmei ar Pastora Maldonado formulu trešajā treniņā.

 

Kopā ar Peresu pirmajā kārtā izstājās arī visi seši mazo komandu piloti, bet ātrākos laikus uzrādīja Niko Hilkenbergs, Kamui Kobajaši un Romēns Grožāns.

 

Otrajā kvalifikācijas kārtā par Monako trases upuri kļuva Žans Ēriks Verņs, kurš atkārtoja Hilkenberga manevru no trešajiem treniņiem un izejā no tuneļa nolauza priekšējo antispārnu. Kopā ar Verņu otrajā sesijā izstājās arī viņa komandas biedrs Daniels Rikiardo, Pols di Resta, Bruno Senna, Kamui Kobajaši un Niko Hilkenbergs. Tikmēr ātrāko apļa laiku uzrādīja Felipe Masa.

 

Izšķirošajā kārtā viss atrisinājās jau pēc kvalifikācijas laika beigām – vispirms Marks Vēbers izvirzījās vadībā, tomēr M.Šūmahers apli veica vēlāk un uzlaboja austrālieša laiku. Diemžēl piecu starta pozīciju sods par sadursmi ar Bruno Sennu iepriekšējā posmā neļaus viņam svētdien startēt no pirmās pozīcijas un uz to pakāpsies Marks Vēbers, kuram blakus stāsies Niko Rosbergs. Otrajā rindā stāvēs Luiss Hamiltons un Romēns Grožāns, bet trešajā Fernando Alonso kompāniju sastādīs kvalifikācijas uzvarētājs Šūmahers.