RezervesDALAS24.lv

Tūrisms / Viesnīcas / Tūrisms / Viesnīcas

Londona jau 10 gadus mīlētākais latviešu galamērķis

Londona jau 10 gadus mīlētākais latviešu galamērķis
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 30.09.2015. 12:13

Pēdējo 10 gadu periodā nedaudz mainījušies ceļotāju populārākie galamērķi, tomēr zināmas tendences ir saglabājušās. Desmitgades pārliecinošs favorīts – Londona. Savukārt, ja 2005. gadā Londonu papildināja Parīze, Barselona, Roma un Prāga, tad 2015. gadā Parīzi un Romu nomainījušas Vācijas un Krievijas metropoles – Minhene un Maskava.

 

Kā atklāja lielākā tiešsaistes aviobiļešu veikala Latvijā Lidot.lv direktore Ieva Keiša, tad 10 gadu laikā mainījušies klientu maksāšanas paradumi. “2005. gadā interneta banka netika lietota, bet šobrīd to izmanto 38% no visiem klientiem. Šo gadu laikā būtiski samazinājusies norēķināšanās skaidrā naudā – ja pirms 10 gadiem šādā veidā maksāja katrs trešais cilvēks, tad šogad skaidras naudas darījumus izmanto vairs tikai 7% klientu,” stāsta I.Keiša.

 

Populārākais latviešu izvēlētais ceļojuma garums pārliecinoši ir septiņas dienas jeb viena nedēļa. Interesanti, ka klientu iegādāto aviobiļešu vidējā cena šobrīd ir 315 eiro, savukārt desmit gadus atpakaļ, 2005. gadā, tā bijusi 325 eiro.

 

“Arvien vairāk cilvēki izvēlas ceļot kopā ar ģimeni, tāpēc rūpīgi tiek izvēlēts arī vēlamais brauciena laiks, piemēram, skolēnu brīvlaiks. Šā gada augustā visvairāk meklētie galamērķi bija Parīze un Londona,” stāsta ceļojumu un IT sistēmu kompānijas “Amadeus Latvija” pārdošanas un mārketinga vadītāja Gunta Olšteine.

 

Infografikas datu avots: “Lidot.lv” un “Amadeus Latvija”. Aizvadītajā gadā “Lidot.lv” pakalpojumus izmantoja teju 8 000 klientu. Uzņēmuma 10 gadu pastāvēšanas laikā tas ir otrs lielākais klientu skaits kopš 2008. gada, kad tika apkalpoti 9 036 cilvēki.