Auto / IT / Datori

„Toshiba” ražos planšetdatoru ar 13 collu ekrānu

„Toshiba” ražos planšetdatoru ar 13 collu ekrānu
Foto: Publicitātes foto. Vēl pirms jauno „Excite” planšetdatoru nākšanas klajā uzvirmojušas diskusijas, vai nepieciešams tik liela izmēra planšetdators.
Armands Jēgermanis · 17.04.2012. 15:18

Kompānija „Toshiba” paziņojusi par trīs jaunu līnijas „Excite” planšetdatoru izlaišanu, no kuriem lielākais kļūs par vienu no milzīgākajiem šāda veida izstrādājumiem tirgū – jaunā planšetdatora ekrāna izmērs pa diagonāli būs 13,3 collas. Jaunajai ierīcei ir alumīnija korpuss, tā ir vienu centimetru bieza un sver vienu kilogramu.

 

Ekrānu ar izšķirtspēju 1600x900 px aizsargā stikls „Gorilla Glass”, akumulatora resurss ļauj ar ierīci strādāt līdz 13 stundām, planšetdatora darbību nodrošina operētājsistēma „Android 4.0”, un tas aprīkots ar „micro-USB” un „micro-HDMI” slotiem, kā arī slotiem SD-karšu lasīšanai un moduļi Wi-Fi un Bluetooth. Tāpat planšetdatoram ir gigabaitu liela operatīvā atmiņa.

 

Jaunais planšetdators pārdošanā nonāks jūnijā. Modelis ar 32 GB atmiņu maksās 650 ASV dolāru, bet ierīce ar divkārt lielāku atmiņu – 750 ASV dolāru.

 

Bez jau minētā modeļa līnijā „Excite” tiks izlaisti vēl divi planšetdatori – ar 7,7 un 10,1 collu ekrāniem. Visi trīs „Excite” „planšetnieki” darbojas uz četrkodolu platformas „Nvidia Tegra 3” bāzes. Ierīcēm ir arī pa iebūvētai kamerai uz aizmugurējā un priekšējā paneļa ar izšķirtspēju attiecīgi pieci un divi megapikseļi.