Auto / IT / Datori

Ogrē startē gadskārtējā Latvijas informātikas olimpiāde

Ogrē startē gadskārtējā Latvijas informātikas olimpiāde
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 27.02.2014. 11:02

Šodien, 27. februārī, Ogres 1. vsk. sāksies Valsts izglītības satura centra (VISC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) organizētās 27. Latvijas informātikas olimpiādes 3. posms, kas tiek rīkots sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Divās sacensību dienās, 27. un 28. februārī, tiks noskaidroti Latvijas labākie jaunie programmētāji. Šo programmēšanas olimpiādi, kā arī Latvijas komandas sagatavošanos un dalību Baltijas un Vispasaules programmēšanas olimpiādēs atbalsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un nozares partneri.

 

Uzvarētāji tiks noskaidroti 2 vecuma grupās: starp 8. - 10. un 11. - 12. klašu skolēniem. Katrā grupā startēs 40 dalībnieki, kuri uzrādīja labākos rezultātus iepriekš notikušajā novadu olimpiādē, kur abās vecuma grupās kopā piedalījās 193 dalībnieki.

 

Šīs sacensības ir viens no atlases posmiem, kura ietvaros noskaidros Latvijas izlases sastāvu Baltijas informātikas olimpiādē, kas no 26. - 30. aprīlim notiks Lietuvas pilsētā Palangā. Pērn Latviju Baltijas informātikas olimpiādē pārstāvēja 6 programmētāji, un pirmo reizi visi dalībnieki ieguva godalgas, tostarp arī zelta medaļu.

 

Savukārt pērn jūlijā notikušajā Vispasaules skolēnu informātikas olimpiādē Brisbenā latvieši turpināja priecēt ar savu augstvērtīgo sniegumu. No Austrālijas mājup tika pārvestas 3 medaļas – sudrabs un 2 bronzas godalgas, komandu vērtējumā apsteidzot gan Lietuvas, gan Igaunijas izlases dalībniekus.

 

“Patīkami redzēt, ka jauno programmētāju skaits palielinās, līdz ar to pieaug arī konkurence, kas sekmē straujāku izaugsmi. Pagājušā gada rezultāti gan Baltijas, gan Pasaules mērogā liecina, ka mūsu jauno programmēšanas speciālistu zināšanas un prasmes tiek augsti novērtētas starptautiskā mērogā. Turklāt, veicinot izmaiņas valsts izglītības politikā, iekļaujot izglītības programmās atbilstošu matemātikas stundu skaitu un datorikas iemaņu apgūšanu, progress būs vēl lielāks. Pieaugošais dalībnieku skaits ir vēl viens apliecinājums Latvijas IKT nozares perspektīvai un tās spēcīgajai attīstībai”, stāsta Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente.

 

Kā norāda “Exigen Services Latvia” valdes loceklis un programmatūras izstrādes vadītājs Pēteris Krastiņš, tad informācijas tehnoloģijas ir prāta disciplīna: “Prāts ir izšķirošais faktors gan idejas radīšanai, gan tās īstenošanai. Tomēr, ja izcilu ideju var radīt viens, tad patiesiem sasniegumiem nepieciešams komandas darbs. Tāpēc esam priecīgi atbalstīt jaunos IT talantus, lai viņu panākumi iedvesmotu jauniešus apgūt IT profesijas un nestu Latvijas vārdu pasaulē. Ceru, ka jauniešu aizraušanās ar programmēšanu tikai augs un kopējais šīs olimpiādes dalībnieku skaits jau drīz pārsniegs gan divus, gan trīs un četrus simtus.”

 

„Latvijas IKT nozares konkurētspējas veicināšanai Eiropas un pasaules līmenī mums ir jāatbrīvojas no mazvērtības kompleksiem. Kaut arī esam maza nācija, starptautiski varam izcelties ar izciliem IKT speciālistiem, augstu darbu kvalitāti, kā arī konkurētspējīgu cenu. Prieks, ka Latvijas jaunie programmētāji vēlas apliecināt savas spējas sacensībās un tādējādi audzēt pašapziņu, kas būs nepieciešama, lai nākotnē jau tirgus apstākļos veiksmīgi prezentētu savas idejas un darbu, ” uzsver Anita Mertena, Lattelecom Technology valdes priekšsēdētāja.

 

Olimpiādes galvenie partneri ir “Exigen Services Latvia” un “Lattelecom”, kā arī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA). Olimpiādi atbalsta arī “ABC Software”, “Cube”, “DPA”, “Progmeistars”, "Tom Sawyer Software" un “Transporta un sakaru institūts”.