Nauda un vara / Ekonomiskās aprises

BALTĀ apdrošināts gan vecs „Gaz”, gan luksusa klases braucamie

BALTĀ apdrošināts gan vecs „Gaz”, gan luksusa klases braucamie
Foto: No bestcars.com.ua
KRUSTTEVS.COM · 20.11.2012. 09:57

Tieši tikpat daudzveidīgs, cik Latvijas autoparks, ir arī apdrošināto transporta līdzekļu spektrs, kurā atrodams pa kādam īpaši kolorītam eksemplāram.

 

Piemēram, apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) pieredzē ir ne tikai tādu luksus klases auto, kā „Maybach”, „Bentley”, „Porsche” un „Rolls-Royce” apdrošināšana par summu, kas sasniegusi pat pusmiljonu latu, bet arī ekskluzīvu motociklu apdrošināšana. Kā izrādās, ar OCTA polisi pa Latvijas ceļiem pārvietojas pat 1913.gadā ražots „REX-JAP” motocikls, kas šobrīd ir vecākais BALTA apdrošinātais „mocītis”, un 1937.gadā ražots „Harley-Davidson”.

 

Turklāt interesanti, ka starp virkni jaunu, ekskluzīvu un attiecīgi dārgu ASV, Lielbritānijā un Vācijā ražotu auto apdrošināto braucamrīku skaitā ir arī retro automobiļi. Pašlaik vecākais no tiem ir 1931.gadā ražots „Ford A”, savukārt vecākais apdrošinātais padomju laika auto ir 1976.gada „Gaz 2401”. Turklāt BALTA ir apdrošinājusi arī „Chrysler Fifth Avenue” automašīnu, kuras īpašnieks iegādājies KASKO polisi.

 

Pašlaik BALTA apdrošināto luksus klases auto apdrošinājuma summas parasti sasniedz teju 200 000 latu. Par lielākajām summām apdrošināti „Bentley” markas spēkrati, piemēram, automašīnas „Bentley Mulsanne” apdrošinājuma summa sasniedz teju 170 000 latu. Agrāk bijis pat gadījums, kad par 280 000 latu apdrošināta „Maybach” remonts izmaksājis 13 000 latu. Tāpat pirms dažiem gadiem, ekonomiskās izaugsmes laikā, dārgākie apdrošinātie auto bijuši pat pusmiljona latu vērtībā.

 

„Jāatzīst, ka luksus klases auto un motociklu īpašnieki rūpējas par saviem spēkratiem un nenoslinko tos apdrošināt. Visiem zināms fakts, ka šīs klases spēkratiem rezerves daļu maiņa un remonts izmaksā krietni dārgāk nekā ekonomiskās klases auto. BALTA pieredzē ir bijuši gadījumi, kad stikla maiņa „Mercedes Benz” automašīnai izmaksājusi 600 latu, savukārt par „Bentley” automašīnas remontu pēc iebraukšanas bedrē atlīdzībā izmaksāti teju 6000 latu,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

 

Kā liecina BALTA dati, biežākie apdrošināšanas atlīdzību izmaksāšanas iemesli luksus klases automašīnām ir priekšējo vējstiklu bojājumi, spārna krāsošana, bojājumi pēc iebraukšanas bedrēs un disku deformācija. Turklāt BALTA pieredze liecina, ka no zagļu uzbrukumiem nav pasargāti pat luksus auto, - arī šo spēkratu īpašniekiem ir izmaksātas atlīdzības par auto apzagšanu.