Maskavas „Dynamo” uzvar Gagarina kausā

KRUSTTEVS.COM · 25.04.2012. 22:26

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) finālsērijas septītajā mačā Gagarina kausu trešdien izcīnīja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas „Dynamo”, kas pēdējā spēlē viesos ar 1:0 pārspēja Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas „Avangard".

„Dynamo” sērijā bija nonācis iedzinējos ar 1-3, taču spēja izcīnīt uzvaru trīs spēlēs pēc kārtas un tikt pie kārotā Gagarina kausa.

Pēdējo maču veiksmīgāk iesāka „Dynamo”, kas pirmajā periodā vairāk kontrolēja ripu un biežāk apdraudēja Karri Ramo sargātos vārtus, taču „Avangard” atbildēja ar pretuzbrukumiem.

Otrā perioda vidū pirmo reizi kāda no komandām tika pie skaitliskā vairākuma. „Avangard” viena hokejista pārsvaru neprata izmantot, jo uzbrukumā neizdevās ne reizi nostāties. „Dynamo” piederēja iniciatīva, taču otrās trešdaļas beigu daļā „Avangard” atdzīvojās un izveidoja labus momentus, lai izvirzītos vadībā, tomēr rezultāts joprojām 0:0.

Trešajā periodā „Avangard” palika trijatā pret pieciem, taču „Dynamo” lielo skaitlisko vairākumu neizmantoja. Trešdaļas vidū Jakubs Klepišs bija palicis nepiesegts vārtu priekšā un ar atkārtotu mēģinājumu guva vārtus, panākot 1:0 maskaviešu labā.

Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām „Avangard” saņēma divu minūšu sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Atlikušajā laikā mājiniekiem neizdevās neko glābt un „Dynamo” svinēja uzvaru mačā ar 1:0.

„Avangard” rindās latviešu aizsargs Georgijs Pujacs spēlēja 23:02 minūtes, kas bija lielākais spēles laiks komandā.

Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju atzina maskaviešu vārtsargu Aleksandru Jerjomenko.

Sērijā „Dynamo” bija pārāka ar 4-3. Šī ir pirmā reize līgas vēsturē, kad Gagarina kausu izcīna Rietumu konferences komanda. Trešo reizi finālsērijā uzvarētājs tika noskaidrots septiņās spēlēs.

KHL pirmajās divās sezonās Gagarina kausu izcīnīja Kazaņas „AK BARS”. 2008./2009.g. kazaņieši septītajā mačā uzveica Jarosļavļas „Lokomativ”, bet nākamajā gadā Znaroka un Vītoliņa trenēto Balašihas „MVD”.

Pērn finālā Ufas „Salavat Yulaev” ar 4-1 sērijā uzveica Mitišču „Atlant”.