RezervesDALAS24.lv

»Datori

Ogrē noskaidroti Latvijas jaunie programmēšanas talanti

05.03.2014.

Aizvadītajā nedēļā Ogres 1. vsk. un Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās Valsts izglītības satura centra (VISC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) organizētās 27. Latvijas informātikas olimpiādes 3. posms, kas tika rīkotas sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Aizvadot divas ļoti spraigas un azartiskas sacensību dienas, tika noskaidroti Latvijas labākie jaunie programmētāji. Olimpiādes dalībniekus bija ieradusies sveikt arī Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

 

Ogrē startē gadskārtējā Latvijas informātikas olimpiāde

27.02.2014.

Šodien, 27. februārī, Ogres 1. vsk. sāksies Valsts izglītības satura centra (VISC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) organizētās 27. Latvijas informātikas olimpiādes 3. posms, kas tiek rīkots sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Divās sacensību dienās, 27. un 28. februārī, tiks noskaidroti Latvijas labākie jaunie programmētāji. Šo programmēšanas olimpiādi, kā arī Latvijas komandas sagatavošanos un dalību Baltijas un Vispasaules programmēšanas olimpiādēs atbalsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un nozares partneri.

 

Datorpeli nomainīt pret… roku

18.01.2013.

Iespējams, laiks, kad ierastā datora pele tiks sūtīta pensijā, nav aiz kalniem, jo IT jomā visai enerģiski ielaužas portatīvie un planšetdatori, kas vadāmi ar pieskārieniem, balsi, acu un roku kustībām.

Internetā šogad parādīsies jauni augstākā līmeņa domēni

09.01.2013.

Interneta sabiedrību 2013.gadā sagaida interesanti un sen gaidīti notikumi, kā arī lieli izaicinājumi, norāda Latvijas domēna vārdu reģistra NIC vadītāja Katrīna Sataki, kas nesen ievēlēta valstu augstākā līmeņa domēnu reģistru turētāju apvienībā ccNSO kā pārstāve no Eiropas reģiona. Piemēram, šogad līdz ar jau pierastajiem domēniem beidzot parādīsies jauni augstākā līmeņa domēni - „.green”, „.career”, „.fishing”, „.helsinki” un daudzi citi. Tas savukārt nozīmē, ka būs jāveic arī nopietns darbs pie drošības un stabilitātes stiprināšanas gan jau esošajiem, gan arī jaunajiem augstākā līmeņa domēniem.

Svētku laikā pieprasījums pēc portatīvajiem datoriem audzis trīs reizes (1)

07.01.2013.

Atbilstoši Lattelecom novērojumiem, šajās Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās iedzīvotāji ir vairāk iegādājušies datortehnikas preces nekā pērn. Pieprasījums pēc portatīvajiem datoriem salīdzinājumā ar šo pašu periodu 2011.gadā ir palielinājies trīs reizes.

1234