RezervesDALAS24.lv

»Lasāmviela

Vai ar delfīniem ir iespējams sarunāties?

30.04.2015.

“National Geographic Latvija” maija numurā gūstiet aizraujošu ieskatu dzīvnieku pasaulē. Delfīni tiek uzskatīti par vieniem no Zemes gudrākajiem radījumiem, taču vai tie patiesi spēj sarunāties savā starpā sarežģītā valodā? Bites ir izslavētas ar savu attapību un čaklumu. Šie kukaiņi ir atbildīgi par trešdaļu pārtikai nepieciešamo augu apputeksnēšanu pasaulē, taču tās apdraud dažādas ķimikālijas un nāvējošas ērces. Vai iespējams radīt superbiti, kura spēs izdzīvot mūsdienu apstākļos? Lasiet arī par pašu ražīgāko iekšzemes zvejas vietu – Mekongas upi – un uzziniet, kādas izmaiņas to ir skarušas un, kas to vēl sagaida. 

 

FOTO: Neticami! Kā jūs domājat, kuras zāles vilto visbiežāk?

20.04.2015.

Zāļu viltošana ir viena no visstraujāk augošajām melnā tirgus jomām, jo, izrādās, izdevīgāk ir pārdot šos medikamentus nekā heroīnu. Pēc speciālistu aplēsēm, šā pagrīdes tirgus segmenta apgrozījums gadā sasniedz 200 miljardu ASV dolāru (186 miljardi eiro).

 

AS “Capital” izdod Leona Baloža fotogrāmatu “Rīga. Panorāmas”

01.04.2015.

Līdz pat metram gari, atlokāmi Rīgas panorāmu foto, kopumā 460 analogās fotogrāfijas 320 lappusēs, kas tapušas vairāk nekā 20 gadu laikā - šādi īsumā var raksturot jaunāko latviešu foto klasiķa, lielmeistara Leona Baloža fotogrāmatu “Rīga. Panorāmas”. Grāmatas atvēršana notika vakar, 31. martā. Fotoalbumu “Rīga. Panorāmas” izdevusi akciju sabiedrība “Capital”.

 

Mārim Martinsonam jauna filma, augustā Rīgā gaidāma krāšņa kimono parāde

20.03.2015.

Populārais režisors Māris Martinsons Rīgas sadraudzības pilsētā Kobē (Japānā) uzņēmis pirmās ainas savai jaunajai pilnmetrāžas filmai “Maģiskais kimono”. Turpinot filmās “Amaya” un “Oki-okeāna vidū” aizsākto stāstu par tilta būvēšanu starp Rietumiem un Austrumiem, arī šajā filmā režisors iecerējis aci pret aci nostādīt atšķirīgas kultūras - Latviju un Japānu. Īpaša uzmanība stāstā pievērsta ēdiena kultūrai, ko palīdzēs atspoguļot konsultants – pavārs Mārtiņš Sirmais. Šonedēļ filmēšana uzsākta arī Rīgā, un tā turpināsies augustā un septembrī, priecējot ar krāšņu kimono parādi. 

 

Latviski izdota Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa grāmata - Savā balsī

17.03.2015.

„Izdevniecība „Drukātava”” izdevusi Igaunijas prezidenta TomasaHendrikaIlvesa un viņa padomnieces Īvi Annas Masso grāmatu "Savā balsī", kuras 184 lapaspusēs interviju veidā apkopotas kaimiņvalsts prezidenta domas un pārdomas, parādot viņu ne tikai kā valstsvīru un domātāju, bet arī kā cilvēku un igauni ar interesantu domāšanu. Grāmata sākotnēji izdota Somijā un pamatā bija domāta šīs valsts lasītājiem, pēc tam tikai Igaunijā un tagad arī Latvijā.

 

12345678910111213141516171819