RezervesDALAS24.lv

»Re, kā!

Habla teleskops palīdz pētīt, kā “dzima” Saule

17.04.2015.

Izrādās Saule palaida garām zvaigžņu „demogrāfisko sprādzienu”, kas satricināja jauniņo Piena ceļa galaktiku apmēram pirms desmit miljardiem gadu. Toreiz zvaigznes dzima 30 reizes ātrāk nekā patlaban. Saule ir „vēlais bērns”, kas radās piecus miljardus gadu vēlāk, kad zvaigžņu dzimšanas ātrums jau bija samazinājies.

 

FOTO: Neticami! Lūk, unikāls augs, kas ražo tomātus un kartupeļus

16.04.2015.

Pasaulē nav daudz augu, kas ražotu vairākas kultūras. Iepazīstinām ar vienu no neparastākajiem selekcijas ceļā iegūtajiem eksemplāriem – tas ir ’TomTato’, no kura tu varēsi novākt gan saldus ķiršu tomātus, gan brīnišķīgus kartupeļus. 

 

VIDEO: Šodien pirmizrāde aizliegtajam PSRS laiku trillerim "Bērns Nr.44"! Video

16.04.2015.

Šodien, 16. aprīlī, Kinoblogeri rīko īpašu pirmizrādes seansu stindzinošajam trillerim "Bērns Nr.44" par sērijveida slepkavas medībām Staļina laiku PSRS, kurā "noziedzība nepastāvēja". Filmu jau paspēja aizliegt Krievijā par it kā "vēstures faktu sagrozīšanu", tapēc vēl jo interesantāk, ko tādu safilmēja tās autori!

 

FOTO: “Ekspedīcija Sumatra” – no pasaules lielākā vulkāna krātera dzīlēm līdz lietus mežu biezokņiem

16.04.2015.

No 16.aprīļa desmit nedēļu garumā LTV1 skatītāji varēs sekot līdzi mūziķa Kārļa Kazāka, aktiera Andra Buļa un komponista Jāņa Strapcāna aizraujošajiem piedzīvojumiem Malajas arhipelāga ziemeļu salās - vienā no seismiski visaktīvākajām vietām pasaulē. Bataki kanibāli, mentavaju tauta, lietus meži, pasaules lielākais vulkāns un dārgākā kafija. “Ekspedīcija Sumatra” sērijas LTV1 skatāmas no 16.aprīļa katru ceturtdienu pulksten 19:30.

 

VIDEO: Smieklīgi! Singapūras jauniešu vājprātīgie joki Video

15.04.2015.

Jaunieši ļoti bieži izdomā dažādus interesantus veidus, kā izjokot vienam otru. Lūk, lielisks piemērs tam, kā jaunā paaudze Singapūrā izklaidē viens otru. Atrakcijas nonāk pat līdz pliku dibenu bučošanai! 

 

